+370 657 89603 | I-IV 16:00-20:00 | Registracija visą parą...

Pagalba metantiems rūkyti

Pagalbą asmenims, norintiems nerūkyti

Padedame:

  • Mesti rūkyti;
  • Sumažinti rūkomų cigarečių kiekį;
  • Koreguoti abstinencijos simptomus metus rūkyti: svorio didėjimą, nerimą, dirglumą, miego sutrikimus;
  • Nuo rūkymo nekoduojame !

Skiriamai šie priklausomybės nuo rūkymo tipai:


A - stimuliuojantis rūkymo tipas reiškia, kad užsirūkęs pacientas jaučiasi budresnis, energingesnis, darbingesnis, geriau sukaupia dėmesį.
Tai tiesioginės priklausomybės muo nikotino požymis, kadangi esant fizinei priklausomybei nuo tabako, kurį laiką nerūkius ir dėl to sumažėjus nikotino koncentracijai kraujuje, pacientas pradeda jausti blogiau, o eilinė nikotino dozė tik atkuria įprastinę normalią savijautą.
Metančiam rūkyti šio tipo pacientui gali kilti sunkumų, jeigu jo darbas įtemptas ir reikalauja nuolatinio budrumo (pvz., vairuotojams). Dar geriau būtų bandyti mesti rūkyti atostogų metu.

B - hedoniško rūkymo tipo atveju rūkymas yra papildoma maloni juslinė patirtis, teikiama skonio, kvapo, rūkymo ritualo ir atpalaiduojančio nikotino poveikio. Šio tipo rūkančiųjų fizinė priklausomybė dažniausiai menkai išreikšta ir jie galėtų nesunkiai apsieiti be rūkymo, tačiau prieštaringa motyvacija trukdo apsispręsti ir didina recidyvo tikimybę.
Šio tipo gydymas – labai sudėtingas. Vienintelis veiksmingas būdas – performuoti žmogaus vertybes, suteikti motyvaciją.

C - socialinis rūkymo tipas būdingas rūkantiesiems, kuriems svarbi aplinkinių įtaka. Dažniausiai tai pradedantys rūkyti paaugliai ir jauni žmonės, dar netapę fiziškai priklausomi nuo tabako. Jų rūkymą skatina ir palaiko bendravimas su kitais rūkančiaisiais.
Tokiems rūkantiems artimųjų, draugų ir bendradarbių rūkymas gali tapti rimta kliūtimi metant rūkyti.

D - manipuliacinio rūkymo tipo atveju rūkančiajam yra svarbus pats rūkymo veiksmų ritualas. Jis pats savaime gali veikti raminančiai, kaip atitraukiantis dėmesį ir padedantis atsipalaiduoti veiksmas. Kartojamas tūkstančius kartų, ypač tam tikrose situacijose, jis tampa stipriu įpročiu ir sąlygoja psichologinę priklausomybę.
Metant rūkyti šio tipo rūkantiesiems patariama po ranka turėti kažkokį cigaretės pakaitalą.

E - narkomaninis rūkymo tipas rodo fizinę (farmakologinę) priklausomybę nuo tabako (nikotino). Apie 80 proc. visų reguliariai rūkančiųjų yra fiziškai priklausomi.
Narkomaninio rūkymo tipo nustatymas reiškia, kad yra indikacijos pakaitinei terapijai nikotinu.

F - automatinis rūkymo tipas pasitaiko daug metų rūkantiems, kuomet susiformuoja rūkymo automatizmas. Rūkantysis dažnai savo užsirūkymo sąmoningai nesuvokia ir neatsimena.

G - raminantis arba priešstresinis rūkymas yra dažniausiai nustatomas rūkymo tipas. Rūkymo ritualas kartu su nedidele nikotino doze gali veikti raminančiai, ir užsirūkymas streso metu dažnai būna reguliaraus rūkymo pradžia. Tačiau, susiformavus priklausomybei nuo tabako, rūkymas tampa būtinas palaikyti įprastinei psichikos būklei bei normaliai savijautai. Mažejant nikotino koncentracijai kraujuje, rūkantysis pradeda jausti abstinencijos prodromą – diskomfortą (nerimą, apibūdinamą žodžiais „kažko trūksta“), kuris praeina užsirūkius. Streso metu šis poreikis ramintis cigarete padidėja. Dėl to dažnai patiriantiems stresą, dirbantiems įtemptą ar pavojingą darbą, turintiems psichologinių problemų ar neurotiškiems asmenims metimas rūkyti gali būti nesėkmingas netgi gydant nikotino preparatais. Tokiais atvejais papildomai gali prireikti psichoterapeuto ar psichologo pagalbos. Autogeninė treniruotė ir kiti psichinės savireguliacijos būdai gali padėti mesti ir išvengti recidyvo.

Vienas rūkymo tipas diagnozuojamas retai, dažniausiai nustatomas kelių tipų derinys. Suuaugusiems rūkantiesiems dažniausiai pasitaiko raminantis arba/ir stimuliuojantis rūkymo tipas kartu su fizine priklausomybe (narkomaniniu rūkymo tipu). Todėl daugumai reguliariai rūkančiųjų rūkymas nėra vien tik įprotis, bet psichinės būklės reguliavimo būdas, sąlygotas priklausomybės ir kartu ją palaikantis.

Prieš pradėdami mesti rūkyti būtinai pasitarkite su gydytoju psichiatru - šios srities specialitu. Tik su jo pagalba galima nustatyti Jūsų rūkymo tipą bei efektyviai parinkti kompleksinį gydymą. Jums bus atsakyta į visus klausimus, susijusius su gydymo planais, galimomis pasekmėmis, prognozėmis.

ATMINKITE ! Nors Jūs ir bandėte mesti rūkyti, nors Jums ir nepasisekė, ir manote, kad daugiau galimybių ir pagalbos nėra - visada yra mažiausiai viena galimybė, kurios Jūs dar nežinote. Verta pabandyti...

Svarbu:
  • Receptų vaistams be specialisto konsultacijos neišrašome.
  • Gydytojas Jūsų laukia, todėl, jei negalėsite atvykti sutartu laiku, praneškite apie tai bent prieš 24 val. telefonu ar elektroniniu paštu.
  • Užsiregistravus, nepranešus iš anksto ir neatvykus gali būti taikomas 20 EUR patirtų nuostolių kompensacijos mokestis.
Mūsų filosofija

Teikti medicinos paslaugas, užtikrinti teisingą ligų diagnostiką bei adekvatų jų gydymą. Savo pacientams užtikrinti privatumą, profesionaliai padėti suvokti savo sutrikimus. Teikti suprantamai ir kvalifikuotą informaciją apie vaistus, jų poveikį bei galimas gydymo alternatyvas.

Apie įstaigą

Medicinos centras LORAVITA įregistruotas 2008 metais, licencijos Nr. 3255. Tai privati ir specializuota gydymo įstaiga Klaipėdoje...

Daugiau
Kontaktai

El. paštas: info®loravita.lt

Telefonas: +370 657 89603

Daugiau

© 2008 - LORAVITA