Medicinos centras LORAVITA skambinti I-V nuo 16 iki 21 val. tel.: +370-657-89603
Paieška Vaistai.lt
 Į PRADŽIĄ     DUK     APIE MUS     KONTAKTAI     REGISTRUOTIS     STRAIPSNIAI    Naujas dizainas


Pagalba metantiems rūkyti

Teikiame teikiama visapusišką, konfidencialią ir efektyvią pagalbą asmenims, kenčiantiems nuo priklausomybės nikotinui.

Padedame:

 • Mesti rūkyti;
 • Sumažinti rūkomų cigarečių kiekį;
 • Koreguoti abstinencijos simptomus metus rūkyti
  (svorio didėjimą, nerimą, dirglumą, miego sutrikimus).
 • Nuo rūkymo NEKODUOJAME !

Skiriamai šie priklausomybės nuo rūkymo tipai:

A - stimuliuojantis rūkymo tipas reiškia, kad užsirūkęs pacientas jaučiasi budresnis, energingesnis, darbingesnis, geriau sukaupia dėmesį.
Tai tiesioginės priklausomybės muo nikotino požymis, kadangi esant fizinei priklausomybei nuo tabako, kurį laiką nerūkius ir dėl to sumažėjus nikotino koncentracijai kraujuje, pacientas pradeda jausti blogiau, o eilinė nikotino dozė tik atstato įprastinę normalią savijautą.
Metančiam rūkyti šio tipo pacientui gali kilti sunkumų, jeigu jo darbas įtemptas ir reikalauja nuolatinio budrumo (pvz. vairuotojams). Dar geriau būtų bandyti mesti rūkyti atostogų metu.

B - hedoniško rūkymo tipo atveju rūkymas yra papildoma maloni juslinė patirtis, teikiama skonio, kvapo, rūkymo ritualo ir atpalaiduojančio nikotino poveikio. Šio tipo rūkančiųjų fizinė priklausomybė dažniausiai menkai išreikšta ir jie galėtų nesunkiai apsieiti be rūkymo, tačiau prieštaringa motyvacija trukdo apsispręsti ir didina recidyvo tikimybę.
Šio tipo gydymas – labai sudėtingas. Vienintelis veiksmingas būdas – performuoti žmogaus vertybes, suteikti motyvaciją.

C - socialinis rūkymo tipas būdingas rūkantiesiems, kuriems svarbi aplinkinių įtaka. Dažniausiai tai pradedantys rūkyti paaugliai ir jauni žmonės, dar netapę fiziškai priklausomais nuo tabako. Jų rūkymą skatina ir palaiko bendravimas su kitais rūkančiaisiais.
Tokiems rūkantiems artimųjų, draugų ir bendradarbių rūkymas gali tapti rimta kliūtimi metant rūkyti.

D - manipuliacinio rūkymo tipo atveju rūkančiajam yra svarbus pats rūkymo veiksmų ritualas. Jis pats savaime gali veikti raminančiai, kaip atitraukiantis dėmesį ir padedantis atsipalaiduoti veiksmas. Kartojamas tūkstančius kartų, ypač tam tikrose situacijose, jis tampa stipriu įpročiu ir sąlygoja psichologinę priklausomybę.
Metant rūkyti šio tipo rūkantiesiems patariama po ranka turėti kažkokį cigaretės pakaitalą.

E - narkomaninis rūkymo tipas rodo fizinę (farmakologinę) priklausomybę nuo tabako (nikotino). Apie 80 proc. visų reguliariai rūkančiųjų yra fiziškai priklausomi.
Narkomaninio rūkymo tipo nustatymas reiškia, kad yra indikacijos pakaitinei terapijai nikotinu.

F - automatinis rūkymo tipas pasitaiko daug metų rūkantiems, kuomet susiformuoja rūkymo automatizmas. Rūkantysis dažnai savo užsirūkymo sąmoningai nesuvokia ir neatsimena.

G - raminantis arba priešstresinis rūkymas yra dažniausiai nustatomas rūkymo tipas. Rūkymo ritualas kartu su nedidele nikotino doze gali veikti raminančiai, ir užsirūkymas streso metu dažnai būna reguliaraus rūkymo pradžia. Tačiau susiformavus priklausomybei nuo tabako, rūkymas tampa būtinu palaikyti įprastinei psichikos būklei bei normaliai savijautai. Mažejant nikotino koncentracijai kraujuje, rūkantysis pradeda jausti abstinencijos prodromą – diskomfortą (nerimą, apibūdinamą žodžiais „kažko trūksta“), kuris praeina užsirūkius. Streso metu šis poreikis ramintis cigarete padidėja. Dėl to dažnai patiriantiems stresą, dirbantiems įtemptą ar pavojingą darbą, turintiems psichologinių problemų ar neurotiškiems asmenims metimas rūkyti gali būti nesėkmingas netgi gydant nikotino preparatais.
Tokiais atvejais papildomai gali prireikti psichoterapeuto ar psichologo pagalbos. Autogeninė treniruotė ir kiti psichinės savireguliacijos būdai gali padėti mesti ir išvengti recidyvo. Vienas rūkymo tipas diagnozuojamas retai, dažniausiai nustatomas kelių tipų derinys. Suuaugusiems rūkantiesiems dažniausiai pasitaiko raminantis arba/ir stimuliuojantis rūkymo tipas kartu su fizine priklausomybe (narkomaniniu rūkymo tipu). Todėl daugumai reguliariai rūkančiųjų rūkymas nėra vien tik įprotis, bet psichinės būklės reguliavimo būdas, sąlygotas priklausomybės ir kartu ją palaikantis.


FAKTAS 1. Tradicinės cigaretės sukelia daugybę organizmo funkcijų sutrikimų, sunkių ligų, tame tarpe dažniausia mirtimi pasibaigiančią ligą - vėžį.

FAKTAS 2. Nėra "lengvų - Lite", "vidutinių - Mild" ar "stiprių" tradicinių cigarečių. Sunku patikėti, kad gamintojau specialiai augina tabako plantacijas su "didesniu" ar "mažesniu" nikotino kiekiu. Dėl tos priežasties išnyko ir minėtasis cigarečių skirstymas į "LENGVAS" ar "STIPRIAS". Gamintojai sumaniai pakeitė pakelių spalvas, modifikavo cigarečių rūšies pavadinimą. Skirtumas liko tik primaišytame oro kiekyje rūkant cigaretę. Todėl subjektyviai atrodo, kad rūkomos "lengvesnės" cigaretės. Iš tikro surūkoma tiek pat "tabako", tokio pat "stiprumo" ir tiek pat "kenksmingų medžaigų" tik mažiau dirginamos burnos ir kvėpavimo takų gleivinės. Dėl "švelnaus" dūmo atsiranda galimybė įkvėpti "giliau" - kancerogenai patenką giliau į plaučius, iki smulkiųjų alveolių, tuo sukeldami šiuo metu vis dažnesnį smulkialąstelinį (periferinį) plaučių vėžį, kurio gydymas daug sunkesnis nei plokščialąstelinio (centrinio), kurį sukeldavo cigaretės be filtro. Lieka neaiškus užrašas ant cigarečių pakelio su Nikotino ir Dervų kiekiais. Dvigubi filtrai ir "aktyvuota" anglis irgi kelia nepasitikėjimą savo efektyvumu, nes jie "sugeria" kenksmingas medžiagas, o "geras" - (nikotiną) selektyviai "praleidžia" - kokių būdų ?

FAKTAS 3. Daugelis šiuolaikinių gydymo būdų nuo priklausomybės nikotinui yra labai efektyvūs. Tačiau beveik visi "atima" vieną ar kitą rūkymo etapą, nepilnai pakeisdami rūkymo procesą, kas dažnai būna vienų iš rūkoriaus pasiteisinimų - "man tiesiog patinka rūkyti, mėgautis dūmų ir pan". Taip mažinamas gydymo veiksmingumas bei paciento motyvacija dalyvauti gydyme.
Pvz.: nikotininiai pleistrai ir kramtoma guma - patenkina nikotino badą, bet neteikia malonumo, sunku dozuoti, nėra pačio rūkymo proceso, atskiria rūkantįjį nuo draugijos, dingsta taip pamėgtas įprotis kažką įsidėti į burną, patraukti...
Nikotino ir dopamino receptorių agonistai (medikamentai) taip pat mažina potraukį rūkyti, bet efektyvūs tik E rūkančiojo tipui, nes mažina nikotino alkį visiškai "sugriaudami" patį mėgavimosi procesą.
25-o kadro teorija - apskritai neturi mokslinio pagrindo ir grindžiama daugiau teorijomis apie pasąmonės veiklą. Metodas, tiek daug sukėlęs nerimo ir baimių, niekada nebuvo moksliškai įrodytas. O jo efektyvumą jau 1958 m. oficialiai paneigė Amerikos Psichologų Asociacija, tačiau... kai kam šis metodas vis gi veiksmingas.

FAKTAS 4. Kitaip nei gydant nuo priklausomybės alkoholiui, NĖRA efektyvaus kodavimo nuo rūkymo būdo ir priemonių. Gydoma taip, kaip ir sergant kitomis priklausomybėmis nuo cheminių medžiagų - palaipsniui mažinant medžiagos dozes, pakaitinė terapija priklausomybę nesukeliančiomis medžiagomis, griežta savikontrolė, didelė motyvacija ir abstinencijos simptomų medikamentinė bei psichoterapinė korekcija.

Prieš pradėdami mesti rūkyti būtinai pasitarkite su gydytoju psichiatru - šios srities specialitu. Tik su jo pagalba galima nustatyti Jūsų rūkymo tipa bei efektyviai parinkti kompleksinį gydymą. Jums bus atsakyta į visus klausimus susijusius su gydymo planais, galimomis pasekmėmis, prognozėmis.

ATSIMINKITE ! Nors Jūs ir bandėte mesti rūkyti, nors Jums ir nepasisekė, ir manote, kad daugiau galimybių ir pagalbos nėra - visada yra mažiausiai viena galimybė, kurios Jūs dar nežinote. Verta pabandyti...

Knyga iš www.pilypas.lt Allen Carr - Lengvas būdas mesti rūkyti.


Gydymo nuo priklausomybės nikotinui kainos. • Kreiptis gali socialiai nedrausti ir nedirbantys žmonės.
 • Išlaikomas paciento konfidencialumas išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus.
 • Konsultuojame lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.
 • Užsieniečius konsultuojame lanksčiu, pacientams patogiu laiku.
 • Gydytojas Jūsų laukia, todėl, jei negalėsite atvykti sutartu laiku, praneškite apie tai bent prieš 24 val. telefonu ar elektroniniu paštu.

Papildomas darbas psichiatrui !

Darbui Klaipėdoje reikalingas PSICHIATRAS
www.loravita.lt/darbas

Paslaugos

Naujienos

Priklausomybės narkotikams gydymas
Abstinencijos simptomų dėl priklausomybės opioidams gydymas. Daugiau...

Priklausomybės alkoholiui gydymas
Medikamentinis kodavimas ne tik 12-ai, bet ir 3 bei 6 mėnesiams- dar patikimiau, dar pigiau. Daugiau...


Mūsų draugai

Pagalba azartiniams lošėjams

Priklausomybės alkoholiui gydymas

Psichologinės paslaugos Kaune

Psichologų katalogas

Kompiuteriai, GPS, servisas


Kitapsichiatras psichiatro pagalba konsultacija psichiatrai psichiatrinė psichiatrijos psichiatrija psichologinė diagnostika psichodiagnostika vaikų psichologas paauglių psichologas psichologo psichologinė diagnostika diagnozė diagnozuoja ištiria atlieka tyrimus psihologas psihologo psihologinis psihiatras psihiatro psihiatrija psihiatrinė tyrimas ištyrimas tyrimai atminties atminčiai asmenybės asmenybė emocijos emocijų emocijas mąstymas mąstymo mmse mini mental mmpi iq psichoterapija psichoterapeutas psichoterapeuto terapija terapeutas terapeuto asmeninė individuali grupinė porų poroms šeimų šeimos šeimoms šeimoje sąntykiai sąntykių problemos problemas pablogėjus pablogėjimas atšalimas atšalimo nesusikalbėjimas nesusikalbėjimui nesusikalbant nebendravimas nenoras nevalgo nevalgymas anoreksija anorexija anoreksijos anorexijos bulimija persyvalgymas bulimijos bulimijai anoreksijai anorexijai svorio svoris kritimas sumažėjimas sumažėjus mažėjant didėjant nutukimas tukimas antsvoris antsvorio viršsvoris viršsvorio antsvoriui viršsvoriui sorumas storumui per didelis atsikalbinejimas neklausymas atsikalbinėja neklauso nebendrauja nebendravimas nenori bendrauti eiti į mokyklą mokytis mokslai problema problemos problematiškas probelematiškų alkoholis vartojant vartoja alkoholį alkoholimas nuo alkoholio alkoholizmo geria geriant užgėrus užgėrimai girtuoklis girtuolystė girtuoklio užkodavimas kodavimas užsikoduoti užkoduoti koduoti gydyti pagydyti gydymas gydymo gydytojai gydytojas išblaivinimas blaivina išblaivna blaivinimo išblaivinimo detoksikuoja detoksikacija pagirių pagirios pagirioms priklausomybė priklausomas priklausomybės priklausomybei simptomai simptomų pachmielas pachmielo pachmielui pahmielas pahmielo pahmielui revia revijos ravios revija subaxone subaxono subaxonu suboxonu suboksonu suboksonas subaksonas saubaksonu suboxone suboxonu narkomanijos narkomanus narkotikai narkotikų heroinas neroino heroinui opijus opijatai opiatai opiatų opijatų pakaitinė pakaitinei lomkės lomkių lomkėms athodas athodams athodo atchodas atchodui atchodo hašišas hašišo hašišui narkotikas narkotikams narkomanas impotecija inpotencija impotencijos inpotencijos frigdiškumas frigidiškumo frigiškumas frigiškumo lytinis lytinės lytinių lyties varpa varpos varpai varpą makšties makštį makščiai makštimi besimylint mylėtis mylintis lovoje lovos lovą nestovi stovėjimas stovėjimu netraukia nesinori nesusijaudinu susijaudinti sujaudina nesujaudina pasitenkinti psitenkinimo pasitenkinimui pasitenkinant orgazmo orgazmas orgazmui šlapimo urogenitalinės urogenitalinė šlapimas šlapimo šlaplės šlaplę šlaplei besišlapinant nelaikymas susilaikymas nelaiko susilaiko venerologija venerines veneros venerinę venerologinę atsitiktiniai atsitiktinių potraukis potraukio noras noro nenoriu nesinori netraukia nedomina nemalonu skausmingas skausminga skaumingi kraujo greitis kraujotaka kraujotakos kraujotaką echoskopija echoskopuoja echoskopijai echoskopijos echoskopas ehoskopuoja ehoskopijai ehoskopijos ehoskopuoja prostata prostatos prostatai prostatitas prostatito šlapinimosi šlapinantis besišlapinant PSA antigenas antigenų antigenus HPB apyvarpė apyvarpės pasiatėlis penis penio peniui fimozė fimozės phimopzė phimozei phimozės apipjaustymas apipjaustymo apipjaustymui apipjaustimą berniukų berniukams berniukus berniuką berniuko vitaminai maisto papildai papildų papildus sportininkams sportui sporto sportuojantiems nerimui nerimo nerimą deprija depresijos depresijai miegas miego nemiga mieguistumas miegui užmigti užmigimas įtampa štampai stresui streso stresą įtampą kepenims kepenų kepenis apetitas apetito apetitui atminčiai atminties atmintis dėmesys dėmesio dėmesiusi nuovargis nuovargio nuovargti nuvargės nuvargusi nuvargimas nuovargį kaunas kaune klaipėda klaipėdoje klaipėdos kauno medicinos centras medikai medikas mediko gydytojas gydytojo gydytojai specialistas specialistai specialistų loravita lora vita depresija depresijos antidepresantų antidepresantais antidepresinis depresinė depresijai depresinės panikos prieuolis priepuolio priepuoliai priepuolių panika panikai baimės baimė baimingumas nepasitikėjimas nepasitikėjimo fobija fobijos fobijoms fobiją drebulys drebėjimas širdies širdžiai nervai nervuotumas nervingumas jautrumo jautrumui jautrumas padidėjęs sumažėjęs vargina vargstu vargsta jautri vegetodistonija vegetacinė nervų sistema vegetodistonijos vegetodistonijai vegetacinei vegetacinės sistemos svaigimas svaigimo svaigimui svaigimą sukimasis sukimą sukimusi sukimui svaigimas svaigimą svaigimo pykinimo pykinimas pykinimui pykinimą skausmas skausmo skausmingumas skausminga skausmingi skausmą skausmui tirpimas tirpimo tirpimą tirpimui trukčiojimas trukčioja trūkinėja vaidenasi girdi haliucinacija haliucinacijos vaidenimosi kalba komentuoja pataria tyčiojasi balti arkliai baltų arklių baltiems arkliams psichozės psichozė psichozei psichikos psichiką psichotropai psichotropinis psichiatrija psichozinis neuroleptikas neuroleptikų neuroleptikai neurolepsinis neurolepsinio neuroleptikais benzodiazepinai benzodiazepinus benzodiazepinų grupė grupės grupei trankvilizacija trankviliantai trankviliantų trnakviliantais trankviliantas trankviliatą xanax ksanaks xanaks xanakso ksanakso ksanaksui xanaxui xanaxą ksanaksą bromazepamas bromazepamui bromazepamais bromazepamo leksotanilis leksotanilio leksotaniliu leksotaniliui lexotanil lexotanilis lorafen lorafenas lorafeno laorafenui lorafenu loorafeną klonazepam klonazepamas kolanepamo klaonazepamui clonazepam clonazepamas clonazepamui tikas tiko tikui tiką pogimdyvinė pogimdyvinės po gimdymo pogimdyvinei senatvinei senatvinė sanatyvinei senatyvinė demencija silpnaprotystė silpnaprotis silpnapročiai demencijos demencija silpnaprotystę silpnaprotystei orientacijos orientacija dezorientacijs dezorientacijai dezotorientuotas orientuotas neorientuotas nusišneka nusišnekėjimas neištikimybė neištikimas neištikima neištikimybės neištikimo dirglumas piktumas dirglus piktas neramus piktumą dirglumą potrauminio potrauminis potrauminiam potrauminį postresinis stresinį streso šizofrenijos šizofrenija šizofrenijai šizofreniją shizofrenija shizofrenijos shizofrenijai shizofrenikas shizofrenikų shizofreniką šizofrenikas šizofrenikų šizofreniką kliedesys kliedesiai kliedesio kliedesiams kliedesių mdp maniakinė maniakas maniakų maniakui litis ličio bipolinio bipolinis bipoliniam svyravimas svyruojanti svyruoja generalizuoto generalizuotas generalizuotam obsesinis obsesinio obsesiniui obsesinį įkyrios įkyriai įkyrumai įkyrumus įkyrumą reakcija ūminė ūmi reaksijos reakcijai traukuliai traukulius trsaukuliams disociaicnių disociacinis disociaciniam asmenybinis asmenybės asmenybei hipohondrija hipohondrinio hipohondrijos hipohondrikui somatoforminė somatoforminės somatoforminei disfunkcijai disfunkcijos disfunkciją disfunkcija neurastenija neurastenijos neurasteniją košmariški košmarai košmarus košmarams košmarą vaginizmas vaginizmo vaginizmui vaginizmą ejekuliacija priešlaikinė priešlaikinės ejekuliacijos priešlaikinei orgazmo transeksualumo transeksualumui transeksualumas autizmas autismo autizmui autizmu hiperaktyvumas hiperaktyvus hyperaktyvumo hiperaktyvumo hyperaktyvus mikčiojimas mikčiojimo mikčiojimui mikčiojimą profesionalas profesionalus geras geriausias geriausio geriausi privatus privataus privačio privatų mokamas mokamų mokamos mokamoms mokami konfidencialu slapta neoficialu konfidencialiai slaptai nuolaidos nuolaida nuolaidoms nuolaidą.